Rekonstrukce tramvajové trati DPMLJ

Jan ŠtěpánekZe života školy

V rámci spolupráce s firmami, které působí v oboru stavebnictví, jsme dostali nabídku na exkurzi k přestavbě tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, konkrétně mezi zastávkami Kyselka – Proseč, výhybna; proto jsme neváhali a společně s třídou I3 a kolegyní Maděrovou jsme nabídku rádi přijali.

Ihned po první vyučovací hodině každý z žáků obdržel ochrannou helmu a reflexní vestu a poté jsme se všichni společně vydali směrem terminál Fügnerova, odkud jsme vyjeli linkou 11 směr Jablonec n. Nisou.

Exkurze byla vedena panem Josefem Veselým, se kterým jsme vše předem domluvili a v 9:15 na nás již čekal na zastávce Kyselka. Příjemným překvapením bylo, když jsme při příjezdu na stavbě kromě pana Veselého našli i našeho absolventa Lukáše Zavřela, který zde působí jako stavbyvedoucí na jednom z úseků.

Žáci měli možnost vidět téměř vše, na co si mohli vzpomenout. Železniční spodek a svršek, ocelové pražce Y, odlišné druhy kolejnic, opěrné zdi, přestavbu propustků a mnoho dalšího.
Vřele doporučuji kouknout na sdílené album ZDE.