Image

Navrhuj domy i sny.

Architektura a konstrukce pozemních staveb

Fascinují tě stavby, architektura a design. Jsi kreativní, ale nechybí ti ani technické myšlení. Z matematiky nemáš strach a tvou prostorovou představivost by ti mohl kdekdo závidět.  Pokud se vidíš se jako uznávaný architekt, projektant nebo vedoucí týmu stavitelů, je to obor přímo pro tebe.

Naučíš se navrhovat dispozici staveb, jejich design a vytvářet projektovou dokumentaci. Budeš umět navrhnout bytové domy, průmyslové i zemědělské stavby ale i jednodušší projekty - jednou třeba navrhneš i svůj vlastní dům. Porozumíš různým technologiím a získáš základy managementu, díky kterým zvládneš vést celé týmy. Na tomhle oboru se staneš profesionálem, za kterým je jeho práce vidět.


Přihlas se na střední

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

NÁZEV A KÓD OBORU
36-47-M/01 Stavebnictví

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Architektura a konstrukce pozemních staveb

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

Podívej se na důvody

Proč si vybrat tento obor?

Mistr v oboru

Získáš komplexní vhled do pozemních a inženýrských staveb. Nabyté znalosti můžeš uplatnit hned v praxi nebo je rozšířit na vysoké škole.

Navrhuj stavby

Naučíš se vytvářet 2D a 3D návrhy v programech ArchiCad a Allplan, které pravděpodobně budeš používat i ve svém budoucím zaměstnání.

3D modelování

Zvládneš tvořit 3D virtuální modely staveb v programu Lumion. S 3D brýlemi si pak navrženou stavbu můžeš projít.

Projektuj stavby

Naučíš se projektovat a realizovat bytové domy, průmyslové stavby, městskou infrastrukturu, obchodní centra i rodinné domy. Získáš i základy geodézie, která je potřeba pro vyměřování staveb.

Ovládni řemeslo

Seznámíš se s různými stavebními materiály, s fungováním provozu na stavbě a vyzkoušíš si základní stavební práce. Ovládneš systém euroCALC.

Praxe i novinky

Držíme se osvědčených stavitelských postupů, ale neuniknou ti ani novinky z oboru. Cenné znalosti a zkušenosti získáš kromě praxí také na odborných exkurzích a workshopech.

Staň se profesionálem v oboru

Co se naučíš?

 • Zvládneš pracovat s moderními digitálními modely staveb. Ty slouží jako databáze informací o stavbě od prvotního konceptu až po její odstranění.
 • Seznámíš se s typologií staveb a stavebními normami, které musí každá budova splňovat.
 • Naučíš se kreslit základní stavební výkresy a číst stavební dokumentaci.
 • Osvojíš si práci s technickými podklady, zvládneš poznávat, využívat i zkoušet vlastnosti stavebních hmot a materiálů.
 • Budeš vědět vše o stavbě a jejich částech, o působení sil a vlivů na stavební prvky a konstrukce.
 • Při geodetických měřeních získáš potřebné měřické dovednosti.
 • Budeš připraven/a i na navrhování a realizaci, případně rekonstrukci nebo adaptaci objektů pozemních staveb.

Hladký start kariéry

Kde se uplatníš?

Jako mistr stavitel budeš mít o dobře placenou práci postaráno – staví se od nepaměti a stavět se bude pořád. Navíc máš široké možnosti uplatnění. Práci najdeš ve stavebních firmách, projektových kancelářích nebo na stavebních úsecích úřadů. Postupně se můžeš vypracovat na projektanta nebo stavbyvedoucího.

Míříš ještě výš? Pokračuj na univerzitu a staň se stavebním inženýrem nebo architektem.

Názory studentů a absolventů

Co říkají studenti?

Ať už chceš navigovat svět, navrhovat lidem vysněné domy či stavět dálnice, dáme ti možnost splnit si své sny. Podívej se kam zavedla cesta naše absolventy a co si myslí naši studenti.
Přečti si více názorů
Image
Pavel Kučera

absolvent oboru Architektura a konstrukce pozemních staveb, projektant

„Díky průmyslové škole stavební jsem získal příležitost uplatnit se ihned v oboru jako projektant pozemních staveb. Kromě znalostí, které aktivně využívám v mém zaměstnání, jsem si také odnesl mnoho zážitků, na které rád vzpomínám.“
Image
Anna Ivanová

absolventka oboru Projektování a konstrukce dopravních staveb, studentka ČZU

„Stavebka mi dala jak obecný rozhled do stavařiny, tak i konkrétní znalosti potřebné pro moji specializaci na Vodohospodářství. Díky tomu jsem se mohla rozhodnout do jaké části oboru stavitelství po maturitě zavítám.“

  Proč si vybrat Stavebku Liberec?

  Stavěj budoucnost skrze dovednosti a znalosti.
  Přečti si důvody, proč právě naše škola