Image

Vytvářej mapy i hodnoty.

Geodézie a katastr nemovitostí

V matematice a číslech tě jen tak něco nepřekvapí. Baví tě poznávat nová místa, objevovat a zvládáš i práci s lidmi? Víš, jak jsou důležité mapy a možná už si zkoušel změřit vzdálenosti třeba při stavbě domů.  Chceš v dělat nenahraditelnou práci, kde využiješ svou kreativitu a logické myšlení? Pak už nemusíš hledat dál – staň se geodetem a vytvářej mapy, podle kterých se bude orientovat celý svět!

Naučíš se zaměřovat terén a na základě získaných dat vytvářet mapy a podklady pro územní plánování. Naučíme tě i vytvářet a zpracovávat komplexní data. Tenhle obor není pro každého a pokud na to máš, budeš nenahraditelnou součásti stavebnictví.


Otevíráme v roce 2024/2025

Podívej se na předměty

Jak probíhají přijímačky

NÁZEV A KÓD OBORU
36-46-M/01 Geodézie a katastr nemovitostí

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Geodézie a katastr nemovitostí

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitní zkouškou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

FORMA STUDIA
Denní

Podívej se na důvody

Proč si vybrat tento obor?

Mistr v oboru

Osvojíš si základní znalosti geodeta – od zaměřování a vytyčování bodů a hranic v terénu až po jejich zakreslování do plánů či map. Nabyté znalosti můžeš uplatnit hned v praxi nebo je rozšířit na vysoké škole.

Jisté uplatnění

Staneš se odborníkem, který je pro stavitelské firmy nepostradatelný. Dostaneš kvalitní základ i zkušenosti, které ti zajistí hladký start kariéry.

3D modelování

Zvládneš pracovat s geografickými informačními systémy, které umožňují vizualizovat a analyzovat prostorová data pomocí speciálního softwaru pro tvorbu 3D modelů.

Vytvářej mapy

Naučíš se sestavovat mapy a připravovat podklady do územních plánů. Kromě pohybu v terénu si osvojíš nezbytnou administrativní práci, jako je zpracování informací z úřadů nebo příprava podkladů.

Zkoumej Zemi

Osvojíš si metody moderní fotogrammetrie – ze snímku z letadla či dronu budeš schopný zaměřit terén, zrekonstruovat tvary a určit polohu bodů, které se na něm nacházejí.

Kvalitní praxe

Na tomhle oboru se rozhodně nudit nebudeš – čekají tě výpravy do terénu i odborné exkurze. Při praxi budeš využívat moderní přístroje. Stejné pak využiješ i ve svém budoucím povolání.

Staň se profesionálem v oboru

Co se naučíš?

 • V terénu se naučíš zaměřovat potřebné hodnoty a údaje za pomoci nejmodernějších přístrojů (např. totálních stanic, GPS).
 • Budeš umět naměřené údaje dále početně i graficky zpracovávat s využitím moderní výpočetní techniky a geodetického softwaru.
 • Nebude ti chybět ani znalost potřebné administrativy - naučíš se činnosti spojené s evidencí pozemků a staveb, včetně právních vztahů k nim.
 • Zvládneš pracovat s geografickými informačními systémy, které umožňují ukládat, vizualizovat, spravovat a analyzovat prostorová data.
 • Získáš základní znalosti v oboru geodézie, fotogrammetrie, mapování, kartografie a dálkového průzkumu Země.

Hladký start kariéry

Kde se uplatníš?

O stabilní práci a dobrý plat se rozhodně bát nemusíš, odborníků na geodézii je málo a firmy je umí ocenit. Uplatnění najdeš třeba jako geodet, kartograf nebo referent státní správy na katastrálním úřadu. Po získání potřebné praxe můžeš také v zeměměřičských činnostech samostatně podnikat.

Chceš se posunout ještě dál? S maturitou v kapse a nabitými znalostmi budeš mít otevřené dveře na vysokou školu se stavebním zaměřením.

Názory studentů a absolventů

Co říkají studenti?

Ať už chceš navigovat svět, navrhovat lidem vysněné domy či stavět dálnice, dáme ti možnost splnit si své sny. Podívej se kam zavedla cesta naše absolventy a co si myslí naši studenti.
Přečti si více názorů
Image
Pavel Kučera

absolvent oboru Architektura a konstrukce pozemních staveb, projektant

„Díky průmyslové škole stavební jsem získal příležitost uplatnit se ihned v oboru jako projektant pozemních staveb. Kromě znalostí, které aktivně využívám v mém zaměstnání, jsem si také odnesl mnoho zážitků, na které rád vzpomínám.“
Image
Anna Ivanová

absolventka oboru Projektování a konstrukce dopravních staveb, studentka ČZU

„Stavebka mi dala jak obecný rozhled do stavařiny, tak i konkrétní znalosti potřebné pro moji specializaci na Vodohospodářství. Díky tomu jsem se mohla rozhodnout do jaké části oboru stavitelství po maturitě zavítám.“

  Proč si vybrat Stavebku Liberec?

  Stavěj budoucnost skrze dovednosti a znalosti.
  Přečti si důvody, proč právě naše škola