Harmonizační pobyt 2023

Jan ŠtěpánekZe života školy

Jako poněkolikáté i letos proběhl v září harmonizační pobyt studentů našich prvních ročníků – tentokrát v Novém Městě pod Smrkem.
Ve středu 13. září 2023 v odpoledních hodinách připojily v Liberci České dráhy k běžnému vlaku navíc dva vagóny a do nich nastoupilo více, než 90 našich prváků s pedagogickým doprovodem a vydalo se na cestu do Nového Města pod Smrkem. Účelem bylo strávit v novém kolektivu společný čas naplněný jiným programem, než klasickou výukou, a hlavně navázat přátelské vztahy mezi spolužáky v nově vzniklých třídách a rovněž tak mezi třídami v prvním ročníku.

A tak každá třída absolvovala tři půldenní bloky organizovaného programu
– půldenní blok harmonizačních aktivit vedený psycholožkou z Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4 – Mgr. Ivanou Daňovou Jurčovou
– půldenní blok sportovních aktivit
– půldenní výšlap na Smrk.

Do harmonizačních aktivit se studenti zapojili s očekávaným nasazením. Výstup na Smrk nebyl mnohými z nich až tak pozitivně přijat, ale byl to jistě zocelující prvek. Někteří studenti vystoupili na nejvyšší bod české části Jizerských hor dokonce poprvé v životě. Zajímavé bylo mimo jiné setkání žáků třídy P1A s četou mladých lidí v maskáčích, ze kterých se vyklubali žáci prvního ročníku střední školy v Kateřinkách – obor záchranáři, kteří tam také byli na harmonizačním kurzu, ovšem v poněkud drsnějších podmínkách. Mnozí prváci z Kateřinek se znali ze základních škol s prváky našimi, takže se naši civilisté nadšeně vítali s přáteli v maskáčových uniformách.
V pátek po obědě se – nyní již zharmonizovaní a řádně unavení prváci vraceli zpět do svých domovů.

Fotografie naleznete zde: https://photos.app.goo.gl/SHpUmoFL3X1aU8ZW8