For Arch 2023, tentokrát trochu jinak

Jan Štěpánek Ze života školy

Po více než 10 letech jsem měl možnost se opět podívat na výstavu For Arch, která je zaměřena na stavebnictví a vše kolem něj. Na své si zde přijdou zájemci z laické veřejnosti, občasní kutilové, ale i lidé z oboru. Jak již bývá zvykem, i letos se naše škola vydala do Letňan na tento veletrh. Konkrétně čtyři třídy žáků 3. ročníků (I3, P3A, P3B a P3C).

Celá expozice byla rozdělena do několika hal, přičemž organizátoři se snažili o plynulý přechod mezi stavebními prvky a konstrukcemi, TZB a vybavením interiéru. Někdo by mohl namítnout, a osobně se musím také přiznat, že jsem čekal více zástupců “čistě” stavebních firem, na druhou stranu jednotliví vystavovatelé reflektovali současnou situaci – poptávku a trend, který směřuje právě do chytré domácnosti a dalších doplňků, ať už se bude jednat o kotle, fotovoltaiku, rekuperaci nebo zahradní příslušenství.

S ohledem na logistické zajištění dopravy, jsme byli nuceni na výstavě setrvat téměř 5 hodin. Za ideálních podmínek bych časovou náročnost exkurze odhadoval na 2–3 hodiny, tak aby si člověk mohl v klidu projít celou výstavu a pak se zastavit u daného stánku a detailně se poohlédnout či přímo prodiskutovat vystavené produkty (eventuálně portfolio firmy).

Pro žáky samotné měla akce určitě přínos, a to z několika hledisek. Kromě “vytržení” z denní rutiny ve školních lavicích měli někteří příležitost se možná poprvé podívat na větší akci tohoto typu, ale zároveň se i inspirovat či konfrontovat své již nabyté znalosti s realitou.

Bývalý student, úspěšný absolvent, současný pedagog, a hlavně nadšený třídní učitel
Jan Štěpánek
(foto @Ondřej Šafář, I3)