For Arch 2023, tentokrát trochu jinak

Jan ŠtěpánekZe života školy

Po více než 10 letech jsem měl možnost se opět podívat na výstavu For Arch, která je zaměřena na stavebnictví a vše kolem něj. Na své si zde přijdou zájemci z laické veřejnosti, občasní kutilové, ale i lidé z oboru. Jak již bývá zvykem, i letos se naše škola vydala do Letňan na tento veletrh. Konkrétně čtyři třídy žáků 3. ročníků (I3, P3A, P3B a P3C).

Celá expozice byla rozdělena do několika hal, přičemž organizátoři se snažili o plynulý přechod mezi stavebními prvky a konstrukcemi, TZB a vybavením interiéru. Někdo by mohl namítnout, a osobně se musím také přiznat, že jsem čekal více zástupců “čistě” stavebních firem, na druhou stranu jednotliví vystavovatelé reflektovali současnou situaci – poptávku a trend, který směřuje právě do chytré domácnosti a dalších doplňků, ať už se bude jednat o kotle, fotovoltaiku, rekuperaci nebo zahradní příslušenství.

S ohledem na logistické zajištění dopravy, jsme byli nuceni na výstavě setrvat téměř 5 hodin. Za ideálních podmínek bych časovou náročnost exkurze odhadoval na 2–3 hodiny, tak aby si člověk mohl v klidu projít celou výstavu a pak se zastavit u daného stánku a detailně se poohlédnout či přímo prodiskutovat vystavené produkty (eventuálně portfolio firmy).

Pro žáky samotné měla akce určitě přínos, a to z několika hledisek. Kromě “vytržení” z denní rutiny ve školních lavicích měli někteří příležitost se možná poprvé podívat na větší akci tohoto typu, ale zároveň se i inspirovat či konfrontovat své již nabyté znalosti s realitou.

Bývalý student, úspěšný absolvent, současný pedagog, a hlavně nadšený třídní učitel
Jan Štěpánek
(foto @Ondřej Šafář, I3)