Brownfields trip

Jan DrechslerZe života školy

Ve středu 1. listopadu se třída P4.A v doprovodu Ing. Mizery a Ing. Schejbala zúčastnila exkurze BROWNFIELDS TRIP LIBERECKÉHO KRAJE. Exkurzi organizoval Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje, zastoupenou panem Markem Pšeničkou.
Brownfield je nevyužívaný chátrající objekt. My jsme v rámci exkurze navštívili objekty, které již prošly úspěšnou regenerací a mají nové využití. Prohlédli jsme si malou vodní elektrárnu a rybí přechod v Přepeřích na řece Jizeře. Dále objekt bývalé kotelny v Železném Brodu, který je momentálně využíván jako výstavní prostor pro umělce. V Semilech jsme navštívili městský úřad, který sídlí v bývalé továrně. Navštívili jsme venkovskou usedlost v obci Krásná u Jablonce nad Nisou, zde jev současnosti muzeum. Na závěr jsme byli v IGI centru ve Vratislavicích nad Nisou, které je využíváno na volnočasové aktivity.
Viděli jsme velmi zajímavé stavby. Na revitalizaci těchto objektů se podíleli architekti, projektanti a realizační firmy z našeho regionu.

Ing. Petr Schejbal