Máme zateplený Valdštejnský domek

Naše škola se může pyšnit zachovalými torzy hrázděných, tzv. Valdštejnských domků. Záchrana posledních tří domů se uskutečnila podle projektu Ing. arch. Svatopluka Technika v 70. letech 20. století, kdy je škola začala využívat jako kabinety učitelů. Postupně však z důvodu horšího tepelného komfortu učitelé z nezateplených dřevěných kabinetů odešli. Současné vedení školy se však tento stav rozhodlo zvrátit.

Provedli jsme proto stavební úpravy této historické části naší školy. Jednalo se především o zateplení obvodových stěn a střechy. V pondělí 17. října 2022 se konalo slavnostní předání prvního zatepleného Valdštejnského domku k užívání učitelům za přítomnosti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

Akci jsme zvládli z vlastních zdrojů – finančních i lidských. Hlavním inženýrem projektu byl učitel odborných předmětů Ing. Karel Vitouš, který dlouho hledal způsob technického řešení, jež by splňoval požadavky na tepelný komfort a zároveň zohlednil využití tradičních stavebních materiálů šetrných k historickým objektům. Stavební práce prováděli naši žáci pod vedením učitelů při hodinách odborné praxe.

V zatepleném Valdštejnském domku je tedy opět kabinet pro tři učitele.

Rádi  bychom v blízké budoucnosti obdobným způsobem upravili i zbylé dva hrázděné domky.

Více si můžete přečíst v tiskové zprávě ČTK ZDE.