Turnaj ve futsalu

Dne 26. 11. 2019 se výběr naší školy zúčastnil okresního kola Futsalové ligy středních škol. Naši chlapci se utkali nejdříve s výběrem ze Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (prohra 3:6) a posléze ještě s týmem Střední školy obchodu a služeb (prohra 1:7) a umístili se na posledním (nepostupovém) místě skupiny A.

V našem družstvu tentokrát chyběli někteří kvalitní hráči a to z důvodu buď slabého prospěchu či značného časového vytížení v maturitním ročníku. Například Jakub Elbel se proto rozhodl pomoci raději jen výběru volejbalistů. Davida Jandu na přípravných schůzkách zase nebylo nikde vidět.

I přes tyto problémy se podařilo nominovat dostatek hráčů, mezi kterými si odbylo premiéru v reprezentaci školy i trio žáků ze třídy I3. (Jakub Nosek – Sokol Sedmihorky, Tomáš Ditrich – Spartak Zdislava, Ondřej Pokorný – Jiskra Jistebsko). Zejména Jakub Nosek příjemně překvapil, když se stal se dvěma góly (ze čtyř celkových) naším nejúspěšnějším střelcem.

Dle mého názoru si zaslouží zvláštní pochvalu za odvedený výkon Tadeáš Šolc a Jiří Korda (oba MI1.), Vítězslav Jindřich (P1.C), Jáchym Bráza (P1.A) a Filip Striženec (P2.B), který je zachycen na přiložené fotografii při jediné gólově úspěšné akci našeho druhého zápasu.

Všem zúčastněným žáků ještě jednou děkuji za slušnou reprezentaci školy.

Mgr. Petr Nejedlý