Projektové dny pro žáky ZŠ

Dne 20.3. jsme na naší škole přivítali žáky 8. třídy ze Základní školy, Liberec, U Soudu. Pro žáky jsme připravili několik aktivit, při kterých si žáci soutěžili ve stavbě konstrukcí z lehkých materiálů a měli také možnost si vyzkoušet práci s moderními programy pro projektování a vizualizaci budov. Věříme, že žáky připravené akce zaujali a odnesli si zajímavé poznatky a inspiraci do budoucího studia.


Pro čtenáře z řad ZŠ:

Projektové dny na naší škole pořádáme ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje v rámci projektu „Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje I“.

V tomto školním roce nabízíme projektové dny pro žáky 8. ročníků ve všech vyučovacích dnech dle předchozí domluvy a kapacitních možností.

Projektový den v délce trvání 5 vyučovacích hodin zahrnuje několik aktivit týkajících se vyučovaných oborů na naší škole.

  • Stavba modelu rozhledny a mostu z lehkých materiálů
  • Interaktivní projektování staveb v programu Arcon/Lumion
  • Práce s půdorysy a plány budov/mapy GIS

Kapacita jednoho projektového dne je 30 žáků/1 třída (popř. dle domluvy a kapacity), kteří budou rozdělení do malých skupin a budou vedeni našimi odbornými pedagogy. V případě zájmu prosím informujte či dotazu nás prosím kontaktujte na emailu na matej_mily@stavlib.cz