Středoškolák roku 2018 – máme studentku ve finále

Naše studentka Barbora Hálková patří mezi TOP25 finalistů soutěže Středoškolák roku 2018. Tito vybraní středoškoláci z celé republiky se setkali na soustředění od 15. do 17.6. v Bedřichově.  „Byla jsem nadšená z celého soustředění, programu plného zajímavých aktivit a diskusí. Líbilo se mi, mezi jaké lidi jsem se dostala, co je zajímá, do jakých věcí se zapojují, co všechno dělají,“ říká Bára.

Toto soustředěni finalistů předcházelo dalším akcím spojeným se soutěží Středoškolák roku 2018. Galavečer se bude konat tento čtvrtek v Praze v kongresovém centru Microsoftu, o den dříve budou studenti pozváni na přednášky, exkurze a setkání s významnými osobnostmi vědeckého a podnikatelského světa.

Co je posláním této soutěže a co organizace Pro středoškoláky o sobě píše? V České republice žije mnoho mladých talentovaných lidí. Bydlí však v různých koutech země a často o sobě navzájem vůbec nevědí. To chceme změnit! Ty nejlepší a nejaktivnější studenty, budoucí lídry společnosti, propojujeme a vytváříme pro ně prostředí, ve kterém se mohou vzájemně inspirovat a spojit síly. Zároveň tím ukazujeme cestu i ostatním jejich vrstevníkům.

Věříme, že pokud žák získává zkušenosti i mimo školu, lépe se rozhoduje o svém budoucím povolání, efektivněji a smysluplněji se učí a tříbí tím i svou osobnost. Chceme rodičům, učitelům a politikům ukázat, že vzdělávání mimo školu dává smysl a zaslouží si pozornost. Zároveň chceme rozhýbat i doposud méně aktivní středoškoláky tím, že jim ukážeme inspirativní příběhy svých vrstevníků.

Organizace ProStředoškoláky každoročně pořádá soutěž Středoškolák roku (Nejaktivnější středoškolák), informuje o většině soutěží a událostí pro středoškoláky na území ČR a pravidelně pořádá vzdělávací akce a setkání komunity aktivních středoškoláků v ČR.