Hala roku 2018

V pátek 12. ledna 2018 proběhla na Fakultě stavební ČVUT v Praze soutěž „Hala roku Junior“, již 11. ročník. V rámci této soutěže byly vyhlášeny dvě kategorie. V kategorii A se porovnávaly modely jeřábů, které středoškoláci vyrobili předem a dovezli na místo. V kategorii B zhotovovali soutěžící modely jednolodní haly během pátečního dopoledne. Konkrétní zadání této druhé kategorie nebylo předem známo. Všichni měli v tomto případě k dispozici stejný materiál. V poledne začaly zatěžovací zkoušky před početným publikem, které odhalily nejlepší (nejefektivnější) modely. Zjednodušeně lze pravidla shrnout tak, že se hledaly modely s největším poměrem mezi únosností a vlastní tíhou.

Z naší školy se soutěže zúčastnili Barbora Hálková ze třídy S4.A a chlapci z P3.B – David Mynář, Vilém Pifl a Filip Vávra. (Báře pomáhaly s modelem jeřábu ve škole ještě spolužačky Lucie Honzíková a Adéla Dlouhá.) Dva modely naši žáci přivezli a další dva vyrobili v rámci kategorie B. Na přední příčky ani jeden ze čtyř modelů nedosáhl. Důležitější je, že zúčastnění získali poznatky o chování nosných konstrukcí. Navíc zábavnou formou.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy.