Lyžařský kurz – Alpy 2017

Dne 2. 3. 2017 jsme si všichni sešli v 20:00 h. před školou, kde nás měl vyzvednout autobus. Když pro nás konečně přijel, tak jsme se všichni naskládali dovnitř a mohli jsme vyjet. Cesta nám trvala cca 10 hodin. Po příjezdu jsme měli půl hodiny na ubytování a pak jsme vyráželi na sjezdovku. Byli jsme ubytovaní v menším penzionu Leisacherhoff, který nám byl domovem po celou dobu pobytu v Alpách.

lyze02 lyze01

První středisko, které jsme navštívili, bylo Zettersfeld . Na místo jsme dorazili kolem deváté hodiny a nastoupili jsme do kabinky, která nás vyvezla na vrchol, a mohli jsme začít náš lyžařský kurz. Při první jízdě jsme se rozdělovali do skupin… tedy až na snowboardisty. Ti měli pouze jednu skupinu, která byla pod vedením pana učitele Mayera a byla označená žlutými pásky. Skupiny lyžařů byli pod vedením ostatních učitelů. Ti nejzkušenější lyžaři jezdili s panem učitelem Mizerou a ti méně zkušení se rozdělili mezi pana učitele Drapáka a našeho pana ředitele Cikla .

lyze03 lyze05

Následující 4 dny probíhaly dost podobně. Vždy jsme měli budíček kolem sedmé hodiny, poté snídaně, která byla v půl osmé, a pak už na nás vždy čekal odjezd do lyžařského střediska. Střediska, která jsme navštívili, se jmenovala: Sv. Jakob, Sillian, Grossglocknerresort Kals – Matrei.

lyze04 lyze06

Celý lyžák jsme si moc užili a máme z něj spoustu krásných, nezapomenutelných zážitků.