Školní kolo Hearthstone turnaje středních škol

V úterý 10. 1. se na naší škole již podruhé konalo školní kolo Hearthstone turnaje středních škol, které stejně jako minulý rok organizoval Jan Šmudla (S4C) za pomoci a dozoru pana učitele Matěje Milého.

Po minulém roce úspěšné organizace se tu letos sešlo více než dvojnásobek studentů oproti minulému roku (celkem 31). A i letos se turnaj velice povedl.

Hráči byli na turnaj ve směs velmi dobře připravení a vyrovnaní, a tak v počítačové učebně napětí jen houstlo. Každý měl svého favorita a každý chtěl postoupit. I přes to všechno ale turnaj proběhl v přátelském duchu. Seznámili se zde spolu žáci různých tříd, a co se týče herní stránky, každý si jistě odnesl nějakou tu zkušenost.

O tom, že si studenti přišli opravdu zahrát a ne se jen „ulejt“ z vyučování vypovídá i to, že kvalifikace turnaje byla chvílemi tak vyrovnaná, že se hrála celé dopoledne. Ti co postoupili z kvalifikace, pak dále hráli vyřazovací kola, a kdo zrovna nehrál, ten fandil.

 Ten kdo hru zná, jistě ví, že hra je kromě dlouhodobého sbírání kartiček a zkušeností hodně i o přemýšlení, a tak se někteří hráči zapotili více než u testu z matematiky.

Po dlouhých hrách, které trvaly více než 6 vyučovacích hodin, se ale nakonec rozhodlo o čtyřech nejlepších.  Čtvrté místo obsadil Ivan Modl (I2), třetí Jirka Vajsejtl (I2), druhé David Kašpar (G3) a vítězem se stal Jára Hájek (S4A). Kromě dobrého umístění si tito žáci odnesli i zajímavé ceny a dva nejlepší navíc postupují do dalšího kola turnaje, kde budou mít možnost reprezentovat naší školu, tak jako to minulý rok dělali velmi úspěšně Vojta Černý (G3) a Jan Šmudla (S4C).

Finalistům patří velká gratulace a snad budou i další ročníky takto úspěšné, se spoustou dobrých hráčů a hlavně plné takto dobré atmosféry.

Lucie Postlová, S4C

Fotogalerii nejdete zde