Studenti SPŠ zvítězili na turnaji SŠ ve hře Hearthstone

V sobotu 4. 6. 2016 se v České Lípě konalo okresní a poté i finálové kolo Hearthstone turnaje středních škol 2015/2016. Této události se zúčastnili i dva žáci z naší školy (Jan Šmudla S3C a Vojtěch Černý G2), kteří se na začátku února probojovali do finále školního kola. Turnaj trval téměř 8 dlouhých hodin a byl celý streamován na twich.tv.  Zápasy byly komentovány známými českými streamery, Petrem „Czechcloudem“ Žaludem a Martinem „Dolikem“ Doležalem, kteří měli na streamu během turnaje okolo 1 000 sledujících. V soutěži se samozřejmě hrálo o hodnotné ceny, jako byla například židle nebo mobilní telefon.

V 10 hodin se tedy v České Lípě začalo hrát liberecké okresní kolo, kde se naši dva žáci hned na začátku setkali v jedné skupině a museli proti sobě hrát. Zatímco Honza se okamžitě bez jediné prohry probojoval na první příčku, Vojta měl velmi pomalý start a trvalo mu, než se rozehrál. Nakonec ale oba kluci postoupili do finálového kola, kde na ně čekali nejlepší hráči ze Semil a České Lípy. V tomto kole už se hrálo o ty výše zmiňované hodnotné ceny, a hlavně o nejlepšího hráče turnaje. I během finálových her se Honza s Vojtou potkali ve stejné skupině a opět proti sobě museli hrát, což už bylo velmi složité, protože oba věděli, co proti sobě budou hrát a jaké mají karty. Nakonec ale po zápasech s hráčskými decky, jako byl třeba Midrange Hunter, Aggro Shaman nebo Zoo Warlock, Honza vyhrál. Po této výhře se Honza opět dostal do vedení a bez jediné prohry se dostal přes všechny soupeře až do finálového a závěrečného kola o první a druhé místo. To bylo samozřejmě velkou radostí. Ještě větší radostí ale bylo, že i přes nepříznivý start a těžké soupeře, se Vojta také probojoval do finále. Na klucích byla vidět velká radost z tak velkého úspěchu, zároveň ale i vyčerpání po téměř celém dni hraní. Navíc tu panovala i nervozita, že se spolu už po třetí setkávají, a to v tak důležitém zápase. Teď už bylo jasné že SPŠ Stavební ovládla finále a tím pádem i celý turnaj, hra proto začala být velmi osobní. Před finálovým duelem o první a druhé místo se hrál ještě dlouhý zápas o třetí a čtvrté místo. A tak měli oba kluci možnost si ve vedlejší místnosti vyzkoušet hry ve virtuální realitě a odreagovat se. Když přišel finálový duel, Vojta šel do hry jakou outsider, protože Honza do té doby za celý turnaj ještě žádnou hru neprohrál. Ve finále se ale karta obrátila a po třech hrách Vojta vyhrál 3:0. Stal se tedy nejlepším hráčem Hearthstone turnaje středních škol 2015/2016.

Oběma klukům, kteří jménem SPŠ Stavební ovládli finále, patří určitě velká gratulace a čest.

Článek napsali Lucie Postlová (S3.C) a Jan Šmudla (S3.C)