Turnaj středních škol ve hře Hearthstone

V pondělí 1. 2. 2016 se na naší Střední průmyslové škole stavební uskutečnilo školní kolo Hearthstone turnaje středních škol, které pomohl zorganizovat Jan Šmudla (S3C), za dohledu a pomoci učitelů SPŠ stavební.
Do turnaje se mohl během necelých dvou týdnů přihlásit jakýkoliv student z naší školy. Přihlášek nakonec přišlo celkem 14. Zastoupení tu měli třídy I1, G2, S3A, S3B, S3C. Všichni přihlášení studenti, až na jednoho, se sešli ráno v 8 hodin v počítačové učebně, kde měli hodinu na přípravu. Mezitím co se rozehřívali, seznamovali se se soupeři, a prováděli poslední úpravy ve svých balíčcích a taktice, admin turnaje připravoval herní zázemí. V devět hodin byli hráči rozlosováni do 4 skupin, kde proti sobě hráli v základní sestavě. V některých skupinách šla hra rychle, ale v jedné byli soupeři tak vyrovnaní, že se stala velmi neobvyklá věc. Všichni čtyři hráči ze skupiny měli úplně stejně bodů, a tak spolu museli hrát další hry. Kdyby ani tyto hry nepomohly, muselo by tomu dokonce pomoct štěstí, a to ve formě kámen nůžky papír. Nakonec se přeci jen podařilo dohrát základní sestavy, a postoupilo se na play-off s osmi vítěznými hráči. Ti se náhodně rozdělili do dvojic, a začalo se hrát na vyřazování. Kdo 2x vyhrál, postoupil do další hry, kdo prohrál, vypadl. V poslední čtveřici zbylých už napětí houstlo. Hrálo se o postup do finále, a zároveň i o postup do krajského kola. Kdo nehrál, fandil. Tipovali se vítězové, tajně se šeptalo, komu přišly lepší karty, a kdo to lépe zahrál. Do finále se nakonec probojoval Jan Šmudla (S3C) a Vojtěch Černý (G2). Do poslední chvíle ale nebyl jasný výherce. Oba proti sobě hráli velmi vyrovnaně, a po prvních dvou hrách bylo skóre 1:1. Všechno tedy rozhodovala poslední hra. Nakonec si svoje první místo vybojoval Vojtěch Černý (G2), druhý skončil Jan Šmudla (S3C), a třetí se umístila Lucie Postlová (S3C), která hrála o třetí místo s Ivanem Modlem (I1) také velmi vyrovnaný boj.

Během samotných utkání dostali hráči malé občerstvení, a mohli si vyzkoušet hrát na dotykových noteboocích. Z turnaje si potom mohli odnést hodnotné ceny v podobě her, časopisů a podobně. Kromě toho si podle mě z turnaje odnesli i cenné zkušenosti a poznali nové kamarády, kteří hrají stejnou hru. Navíc bych na turnaji chtěla pochválit příjemnou atmosféru.

(Hra Hearthstone spočívá v tom, že si vyberete jednoho z devíti hrdinů. Každý hrdina má svojí speciální schopnost, jako je například doživování. Po vybrání hrdiny si složíte svůj balíček s 30 kartami. Karty se dělí na dvě základní skupiny – spelly (kouzla) a miniony (postavy se svými vlastními schopnostmi a životy). Každá karta má také svoji hodnotu, a podle té se určuje, v kterém kole můžete kartu zahrát. Když máte balíček poskládaný, začnete hrát hru s jedním soupeřem, který má také svého hrdinu, a balíček s kartami. Pak už jen záleží, kdo má lépe sestavený balíček, kdo jak své karty vyloží na hrací plochu, a kdo nakonec jako první soupeři ubere 30 životů.

Úplně stejně probíhala hra i na tomto turnaji.)

Lucie Postlová (S3.C) a Jan Šmudla (S3.C)